30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. Yılı Mersin’de Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümü münasebetiyle hazırlanan tören Vali Ali İhsan Su’nun katılımlarıyla gerçekleşti.

Cumhuriyet Alanı’nda düzenlenen törene Vali Ali İhsan Su’nun yanı sıra, Mersin Milletvekilleri Hacı Özkan, Zeynep Gül Yılmaz, Alpay Antmen, Cengiz Gökçel ve Olcay Kılavuz, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, il protokol üyeleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasıyla başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde şanlı bayrağımızın göndere çekilmesiyle devam etti. Ardından Vali Ali İhsan Su ile birlikte Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik ve Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kültür Merkezi Şeref Salonunda askeri ve mülki erkânın bayram tebriklerini kabul etti.

Vali Su, tebrikat sonrasında Tuğamiral Gedik ve Başkan Seçer ile birlikte tören aracı üzerinde törene katılanları ve vatandaşları selamlayarak katılımcıların 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı.  Daha sonra törende Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama mesajı okundu.

Günün anlam ve önemine dair konuşmalar ve şiirlerin okunmasıyla devam eden kutlama programı Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Ekibinin gösterilerinin ardından yapılan resmigeçit töreni ile son buldu.

Bir yanıt yazın