Yenilikçi Projeler Yarışması Büyük Final Ödül Töreni

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mersin Genç Girişimciler Kurulu tarafından düzenlenen Fikir Otobüsü Liseler Arası Girişimcilik ve Yenilikçi Projeler Yarışması finalinde ödüller sahiplerini buldu.

2015 yılında hayata geçirilen ve temel amacı bölgede girişimcilik farkındalığının arttırılmasını sağlamak olan ve son altı yılda Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, Mersin Üniversitesi, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Mersin Tarsus Organize Sanayi bölgesi gibi birçok kurumun desteği ve katkısı ile bölgede örnek olabilecek bir işbirliği sergileyen, bu süreçte 5000’den fazla girişimci adayı, üniversite ve lise öğrencisine temas ederek girişimcilik kültürünün gelişmesine katkı sağlayan projenin büyük finali Büyükşehir Belediyesi Amfitiyatro’da gerçekleştirildi.

Ödül törenine Vali Ali İhsan Su’nun yanı sıra; Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Gülcan Kış, Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, TOBB Genç Girişimciler Kurul Başkanı Osman Kiper, işadamları ve çok sayıda davetli katıldı.

TOBB Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da video mesaj yolladığı törende yaptığı konuşmasında Fikir Otobüsü Projesi’nin geleceğimiz olan gençlerimizi girişimcilik konusunda geliştirmeye, yenilikçi iş fikirleri, yeni yeni fikirler bulmaya, düşünmeye, keşfetmeye yönlendiren çok başarılı bir proje olduğunun altını çizen Vali Su; “Bu organizasyonu gerçekleştiren arkadaşlarımız, pandemiye rağmen pandemi kuralları çerçevesinde bu projeleri yürüttüler. Bundan sonra da bu tür projeleri devam ettirerek gençlerimizi, çocuklarımızı girişimcilik konusunda, yenilik konusunda, yeni buluşlar, yeni icatlar konusunda yönlendirmeye devam edeceğiz. Geleceğimiz olan gençlerimizin bu anlamda güzel fikirler ortaya koyacağına inanıyorum. Bugün burada bu fikirlerin en güzel örneklerini görmüş bulunmaktayız.” dedi.

Sözlerinin devamında bu ve benzeri programların gençlerimizin girişimci ruhlarını keşfetmelerine katkı sağlayacağına, yenilikçi iş fikirleri konusunda gençlerimizin ufkunu açacağına işaret eden Vali Ali İhsan Su, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mersin Genç Girişimciler Kurulu nezdinde projenin düzenlenmesinde emeği geçen tüm paydaş kurumlara, öğretmen ve öğrencilerimize huzurlarınızda çok çok teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Programda; proje sunumları ve plaket takdiminin ardından ödül törenine geçildi. Yarışmada dereceye giren öğrenciler, ödüllerini Vali Ali İhsan Su ve protokol üyelerinin elinden aldılar. Program, günün anısına çektirilen fotoğrafın ardından sona erdi. 

Bir yanıt yazın